Ciemna energia

Z Wszechświat
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ciemna energia - nieistniejąca w Nowej Teorii, hipotetyczna forma energii, spajającej Wszechświat.

Energia anihilacji cząstek w pustkach, odpychająca od siebie galaktyczne włókna, jest to najprostsze wytłumaczenie proporcjonalnego rozszerzania się Wszechświata. Anihilacja atomów wodoru i helu odpowiada charakterystyce promieniowania tła, a właśnie te pierwiastki wypełniają Wszechświat najbardziej powszechnie. Jeśli założymy, że właśnie energia anihilacji napędza rozszerzanie Wszechświata, będzie to bardziej uzasadnione od powoływania do życia ciemnej energii.

Opozycyjne teorie

Datei:DarkMatterPie.jpg
Szacunkowy rozkład ciemnej materii (22%) i ciemnej energii (74%) we Wszechświecie; „zwykła” materia stanowi około 4% masy Wszechświata

Ciemna energia - według opozycyjnych teorii kosmologicznych jest hipotetyczną formą energii wypełniającej przestrzeń i wywierającej na nią ujemne ciśnienie, wywołując rozszerzanie się Wszechświata. Według nowej teorii ciemna energia nie istnieje. Jej rolę odgrywa odpychanie czyli energia anihilacji w pustkach, która odpycha od siebie włókna materii i włókna antymaterii.

Według opozycyjnych teorii szacunkowy rozkład mas we Wszechświecie jest następujący: 74% stanowi ciemna energia. Ciemna materia stanowi 22%, a „zwykła” materia stanowi tylko 4% masy Wszechświata. Wg Nowej Teorii rozkład jest następujący: 15% materia, 85% ciemna materia, -15% antymateria, -85% ciemna antymateria. Nowa Teoria przyjmuje te same proporcje materii do ciemnej materii, eliminuje w całości ciemną energię i oferuje w jej miejsce antymaterię z ciemną antymaterią.

Czytaj w innym języku
Read in English: Dark energy
Читать на русском языке: Тёмная энергия
Lire en français: Énergie sombre
Lesen in Deutsch: Dunkle Energie
Leer en español: Energía oscura
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia